Pensjonat Biały Potok, jest nowym miejscem na turystycznej mapie Sudetów. Otwarty i oddany do użytku w kwietniu 2017 roku oferuje jednoczesną możliwość zakwaterowania 120 osobom. W naszej ofercie przedstawiamy Państwu możliwość zameldowania w pokojach jedno, dwu, trzy i czteroosobowych oraz rodzinnych, pięcio i sześcioosobowych apartamentach. Dysponujemy obszerną restauracją z panoramicznym widokiem na zielenieckie stoki, w której serwujemy Państwu śniadania, obiadokolacje i organizujemy imprezy okolicznościowe*. 

 

Cennik usług jakie oferujemy Państwu latem, tego 2017 roku, dostępny jest tutaj - LINK - CENNIK: http://bialy-potok.pl/cennik

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

 * - Impreza okolicznościowa jest to zabawa taneczna prowadzona przez dj z wykorzystaniem profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia z muzyką będącą miksem parkietowych przebojów. Zorganizowana może być na sali wewnątrz pensjonatu bądź na zewnątrz (względem odpowiednich warunków pogodowych) - w chatce grillowej mogącej pomieścić kilkadziesiąt osób, umiejscowionej w bezpośrednim konakcie z pensjonatem, tuż nieopodal ogniska. Koszt organizacji tej imprezy fakultatywnej ustalamy indywidualnie, zależnie od terminu i ilości osób zainteresowanych -  tel. (+48) 504 042 125.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

   Zieleniec to przede wszystkim piękna okolica, która daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i wypoczynku w przeróżnych formach - na rowerze, pieszo czy konno.

Atrakcje w najbliższej okolicy naszego pensjonatu zapewnia ZIELENIEC SUMMER PARK z mnóstwem atrakcji nawiązujących do dyscyplin zimowych. Gorąco polecić musimy kilka z nich! Zapewniają ogromną porcję zadowolenia, śmiechu i zabawy na świeżym powietrzu. 

   Zieleniec Summer Park znajduje się na głównym parkingu Ośrodka Nartorama umiejscowionym bezpośrednio u podnóży pensjonatu BIAŁY POTOK i oferuje:

1) KOLEJKA GONDOLOWA NARTORAMA

       Czynna codziennie w okresie od lipca do końca wcześnia w godzinach od 10:00 do 18:00.

 

 

2) SNOWTUBING – ZJEŻDŻALNIA PONTONOWA 

          To już jest "jazda bez trzymanki" (no może nie dosłownie, bo jednak czegoś trzymać się trzeba). Kapitalna zabawa dla wszystkich i niemal w każdym wieku. Jest szybkość, jest zjazd - czegóż chcieć więcej? 

Ale żeby nie było zarzutów, że promujemy wyłącznie atrakcje służące zjeżdżaniu, polecić musimy także wszelkie pojazdy, które ułatwią przedstawicielom wszystkich pokoleń poruszanie się po Zieleńcu i okolicy. Mowa tu oczywiście przede wszystkim o najmłodszych, których często roznosi energia, a niekoniecznie każdego dnia znajdą w sobie wystarczająco entuzjazmu i siły na kolejną wycieczkę w góry.

-  Samochodziki elektryczne - dla dzieci 3-7 lat.

-  Quady - dla dzieci 8-14 lat.

-  Quady - dla osób od 15 lat.

-  Rowery górskie - dla wszystkich.

CENNIK ATRAKCJI LETNICH ZIELENIEC SUMMER PARK 2017

-  Grasski - narty do jazdy po trawie - 90 min - 40 zł.

-  Mountainboard - deska do jazdy po trawie - 90 min  - 40 zł.

-  Szkolenie z instruktorem - 90 min - 60 zł.

-  Lekcja testowa z instruktorem 1 zjazd - 15 zł.

-  Snowtubing - zjeżdżalnia pontonowa - 15 min - 10 zł.

-  Samochodzik elektryczny dla dzieci w wieku 3 - 7 lat  - 15 min - 15 zł.

-  Quad Mini dla dzieci w wieku 8 - 14 lat - 15 min - 15 zł.

-  Quad dla osób od 15 roku życia - 15 min - 15 zł.

-  Rower górski - dzień - 25 zł.

-  Kije nordic walking - dzień - 10 zł.

Więcej informacji, rezerwacja instruktora lub sprzętu pod numerem telefonu 724 037 440 w godzinach od 10:00 do 18:00.

 

 

3) GRASSKI – NARTY DO JAZDY PO TRAWIE

W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, do jakiej zimowej dyscypliny nawiązuje grasski. Oczywiście pamiętać należy, że i w tym przypadku obowiązują podobne jak w narciarstwie zimowym zasady - związane przede wszystkim z bezpieczeństwem. Kask, kije, odpowiedzialność za inne osoby będą w pobliżu. O tym pamiętać musi, kontrolując przy okazji prędkość poruszania się po stoku.

 

 

4) MOUNTANBOARD - DESKA DO JAZDY PO TRAWIE

Letnia odmiana snowboardu. Alternatywą dla ślizgu są w tym przypadku koła. Pamiętajmy, że i taka odmiana narciarstwa niesie za sobą spore szybkości oraz konieczność posiadania na przynajmniej minimalnym poziomie kondycji fizycznej. Jazda na mountainboardzie jest oczywiście doskonałą zabawą, będąc też dość wymagającym fizycznie i technicznie przedsięwzięciem.

Więcej o ZIELENIEC SUMMER PARK – godziny - LINK: http://zieleniec.pl/images/dokumenty/summer-park-nartorama/godziny-pracy-zieleniec-summer-park-czerwiec-pazdziernik-2017.pdf

 

 

5) ZIELENIECKIE TRASY ROWEROWE -

Zieleniec leży na zboczach Gór Orlickich, których nieco wyższe partie są doskonałym miejscem do uprawiania jazdy rowerowej. Niemal 200 kilometrów tras poprowadzonych zakątkami przepięknej krainy, zróżnicowany stopień trudności oraz przede wszystkim niezwykłe panoramy - to tylko niektóre z zalet jazdy rowerowej w naszych stronach. Oczywiście dodać należy, że trasy poprowadzone są w większości szlakami po drugiej strony granicy, co jednak w żadnym stopniu nie zmienia ich atrakcyjności.

Szczegółowe mapy zielenieckich tras rowerowych dostępne tutaj - LINK: http://zieleniec.pl/trasy-rowerowe

 

6) DISC GOLF PARK - JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ATRAKCJI KOTLINY KŁODZKIEJ

Na czym więc polega gra? Disc golf bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

DiscGolfPark usytuowany jest na stokach Gryglówki (G1) i Winterpolu (W3)- łączna długość toru to 1001 metrów, co w praktyce wymaga od 60 do 90 minut czasu na przejście całej trasy. W grze będzie można wziąć udział bezpłatnie - jedyne zobowiązanie, jakie będzie musiał ponieść uczestnik, to zwrotna kaucja za wypożyczenie dysku, uiszczana w wybranych ośrodkach lub kasach wyciągu krzesełkowego.

WIĘCEJ INFORMACJI – LINK: http://zieleniec.pl/disc-golf-park

 

 

7) DUSZNICKI EXPRESS

Zieleniec oddalony jest od centrum Dusznik-Zdroju o niewiele ponad 12 kilometrów. Trasę tę można i warto pokonać innym, niż samochód, sposobem. Wielu z Was wybierze oczywiście trasę pieszą. Jednak jeśli macie ochotę, polecamy skorzystanie z Dusznickiem Expressu, który przemierzając malowniczą trasę, dowiezie Was do Zieleńca.

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ – LINK: http://zieleniec.pl/dusznicki-express

 

 

8) VI MIĘDZYNARODOWY ZLOT MOTOCYKLOWY

21-23 lipca 2017 – w tych dniach odbędzie się ta wyjątkowa impreza, która dla Zieleńca staje się już tradycją.

WIĘCEJ INFORMACJI – LINK: http://zieleniec.pl/o-zielencu/aktualnosci/468-vi-miedzynarodowy-zlot-motocyklowy

 

 

9) ŁOWISKO PSTRĄGA I SMAŻALNIA RYB

       Nieskazitelnie czysta i przejrzysta woda, w której widać nie tylko własne odbicie i pływające w łowisku, rzadkiej urody pstrągi. Malownicze otoczenie, masa zieleni, rosnące tuż przy nim świeże warzywa czynią to miejsce naprawdę wyjątkowym. Restauracja i smażalnia zaprasza na najswieższą rybę w okolicy.

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ – LINK: http://zieleniec.pl/smazalnia-pstraga

 

10) WAKACJE OKIEM PORTALU ZIELENIEC.PL

 LINK: http://zieleniec.pl/wakacje-w-gorach-orlickich

Kliknij w mapkę, aby ją powiększyć!

 
Teksty na podstawie: Bialy-Potok.PL, Zieleniec.PL.
Fotografie: Bialy-Potok.PL, Zieleniec.PL, Mapa Zieleniec Ski Arena zmodyfikowana na podstawie własnej.