Pensjonat Biały Potok, jest nowym miejscem na turystycznej mapie Sudetów. Otwarty i oddany do użytku w kwietniu 2017 roku oferuje jednoczesną możliwość zakwaterowania 120 osobom. W naszej ofercie przedstawiamy Państwu możliwość zameldowania w pokojach jedno, dwu, trzy i czteroosobowych oraz rodzinnych, pięcio i sześcioosobowych apartamentach. Dysponujemy obszerną restauracją z panoramicznym widokiem na zielenieckie stoki, w której serwujemy Państwu śniadania, obiadokolacje i organizujemy imprezy okolicznościowe*. 


 


 

 


 

Cennik usług jakie oferujemy Państwu latem, tego 2019 roku, dostępny jest tutaj - LINK - CENNIK: http://bialy-potok.pl/cennik


 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 


 

 * - Impreza okolicznościowa jest to zabawa taneczna prowadzona przez dj z wykorzystaniem profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia z muzyką będącą miksem parkietowych przebojów. Zorganizowana może być na sali wewnątrz pensjonatu bądź na zewnątrz (względem odpowiednich warunków pogodowych) - w chatce grillowej mogącej pomieścić kilkadziesiąt osób, umiejscowionej w bezpośrednim konakcie z pensjonatem, tuż nieopodal ogniska. Koszt organizacji tej imprezy fakultatywnej ustalamy indywidualnie, zależnie od terminu i ilości osób zainteresowanych -  tel. (+48) 570 307 441.


 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 


 


 

   Zieleniec to przede wszystkim piękna okolica, która daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i wypoczynku w przeróżnych formach - na rowerze, pieszo czy konno.


 


 

KOLEJKA GONDOLOWA NARTORAMA

Czynna codziennie w okresie od lipca do końca wcześnia w godzinach od 10:00 do 18:00.

 

 

Więcej informacji o zielenieckich kolejkach latem - https://www.zieleniec.pl/wyciagi-koleje-latem/
 

 

 

GRASSKI – NARTY DO JAZDY PO TRAWIE

W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, do jakiej zimowej dyscypliny nawiązuje grasski. Oczywiście pamiętać należy, że i w tym przypadku obowiązują podobne jak w narciarstwie zimowym zasady - związane przede wszystkim z bezpieczeństwem. Kask, kije, odpowiedzialność za inne osoby będą w pobliżu. O tym pamiętać musi, kontrolując przy okazji prędkość poruszania się po stoku.

 

 


 

MOUNTANBOARD - DESKA DO JAZDY PO TRAWIE

Letnia odmiana snowboardu. Alternatywą dla ślizgu są w tym przypadku koła. Pamiętajmy, że i taka odmiana narciarstwa niesie za sobą spore szybkości oraz konieczność posiadania na przynajmniej minimalnym poziomie kondycji fizycznej. Jazda na mountainboardzie jest oczywiście doskonałą zabawą, będąc też dość wymagającym fizycznie i technicznie przedsięwzięciem.

Więcej o ZIELENIEC SUMMER PARK – godziny - LINK: http://zieleniec.pl/images/dokumenty/summer-park-nartorama/godziny-pracy-zieleniec-summer-park-czerwiec-pazdziernik-2017.pdf

 


 

 

ZIELENIECKIE TRASY ROWEROWE

Zieleniec leży na zboczach Gór Orlickich, których nieco wyższe partie są doskonałym miejscem do uprawiania jazdy rowerowej. Niemal 200 kilometrów tras poprowadzonych zakątkami przepięknej krainy, zróżnicowany stopień trudności oraz przede wszystkim niezwykłe panoramy - to tylko niektóre z zalet jazdy rowerowej w naszych stronach. Oczywiście dodać należy, że trasy poprowadzone są w większości szlakami po drugiej strony granicy, co jednak w żadnym stopniu nie zmienia ich atrakcyjności.

Szczegółowe mapy zielenieckich tras rowerowych dostępne tutaj - LINK: http://zieleniec.pl/trasy-rowerowe

 


 

DISC GOLF PARK - JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ATRAKCJI KOTLINY KŁODZKIEJ

Na czym więc polega gra? Disc golf bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

DiscGolfPark usytuowany jest na stokach Gryglówki (G1) i Winterpolu (W3)- łączna długość toru to 1001 metrów, co w praktyce wymaga od 60 do 90 minut czasu na przejście całej trasy. W grze będzie można wziąć udział bezpłatnie - jedyne zobowiązanie, jakie będzie musiał ponieść uczestnik, to zwrotna kaucja za wypożyczenie dysku, uiszczana w wybranych ośrodkach lub kasach wyciągu krzesełkowego.

WIĘCEJ INFORMACJI – LINK: http://zieleniec.pl/disc-golf-park

 

 


 

DUSZNICKI EXPRESS

Zieleniec oddalony jest od centrum Dusznik-Zdroju o niewiele ponad 12 kilometrów. Trasę tę można i warto pokonać innym, niż samochód, sposobem. Wielu z Was wybierze oczywiście trasę pieszą. Jednak jeśli macie ochotę, polecamy skorzystanie z Dusznickiem Expressu, który przemierzając malowniczą trasę, dowiezie Was do Zieleńca.


 

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ – LINK: http://zieleniec.pl/dusznicki-express


 

 

 


 

ŁOWISKO PSTRĄGA I SMAŻALNIA RYB

       Nieskazitelnie czysta i przejrzysta woda, w której widać nie tylko własne odbicie i pływające w łowisku, rzadkiej urody pstrągi. Malownicze otoczenie, masa zieleni, rosnące tuż przy nim świeże warzywa czynią to miejsce naprawdę wyjątkowym. Restauracja i smażalnia zaprasza na najświeższą rybę w okolicy.


 

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ – LINK: http://zieleniec.pl/smazalnia-pstraga


 


 

Kliknij w mapkę, aby ją powiększyć!

 

 
Teksty na podstawie: Bialy-Potok.PL, Zieleniec.PL.
Fotografie: Bialy-Potok.PL, Zieleniec.PL, Mapa Zieleniec Ski Arena zmodyfikowana na podstawie własnej.